Avatar uživatele
Registrovaný

Může zaměstnavatel dát výpověď z PP? když jsem na mateřské dovolené?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V jednom docela specifickém případě může..., a to pokud se zaměstnavatel RUŠÍ (§ 52/a s přihlédnutím k § 54 zákoníku práce).

Je tam ještě jeden specifický důvod (§ 52/b, ale tam je určitá podmínka --> viz § 54)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nemůže, musí počkat, až se z ní vrátíte (jste v ochranné lhůtě).

http://www.mesec.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Ano může, třeba např. pokud jsou organizační změny, nebo je podnik v likvidaci.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.