sofi

Může zaměstnavatel dát výpověd podle §52/c i když firma nekončí a nebude mít žádné zaměstnance?

Nejlepší odpověď
mojitek

ale par.52/c je tento :

  1. stane-li se zaměstnanec nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách,

Další odpovědi
standa

Může !

Přestože to možná zní nelogicky, tak i poslední zaměstnanec může dostat výpověď kvůli snižování stavu zaměstnanců z důvodů „JINÝCH ORGANIZAČNÍCH ZMĚN“… jak si píše v citovaném ustanovení zákoníku práce.

§ 52/c
Zaměstnanec se může stát nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele(…) o snížení stavu zaměstnanců za účelem(…) jiných organizačních změn.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx