muze zamestnavatel dat vypoved

takze vypoved podepisi a pokud se i za pul roku potvrdi,ze se jedna o nemoc z povolani pak jake mam prava?Jsem vyzvana na neurologii

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Budete se soudit se zaměstnavatelem o náhradu škody z poškození zdraví. Potažmo s pojišťovnou. Že jdete na neurologii je jedno, o tom, rozhoduje pracovně-lékařská komise, popř. posudkový lékař OSSZ,PSSZ.
Jakmile vám potvrdí invalidní důchod z důvodu poškození zdraví z pracovní činnosti, obrátíte se na zaměstnavatele a budete řešit.
Pokud jste však v pracovní neschopnosti, stejně vám nemůže dát výpověď. Pokud PN bude ukončena, jsou naděje na důchod malé a tudíž výpověď je dobrá vůle zaměstnavatele.