muze zamestnavatel dat vypoved

PROC BYCH DAVALA VYPOVED DLE § 52/C ,KDYZ SE JEDNA O § NADBYTECNOST,A TO SE MNE NETYKA SPIS PODLE § 52/D SE JEDNA O ZAKAZU PREVENTIVNI PROHLIDKY ,KDE NELZE VYKONAVAT DANOU FUNKCI A ZAMESTNANCI NALEZI 12 NASOBEK ODSTUPNEHO TAK PROC TAHLE ODPOVED JE TO DANE ZAKONIKU PRACE

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vážená anonyme,
nejprve tedy píšete, že jste cituji: mela jsem pracovni uraz,ale nelecila jsem se na to az po tydnu jsem zacla mit bolesti rukou ,nebot delam fyzicky narocnou praci,tak jsem navstivila ob.lekare a ten me doporucil na vysetreni ortopedie a pro meho zam.napsal oporuceni na zarazeni lehci prace po dobu 1 mes. a následně takto osočujete odpověď, kterou jste obdržela.
Pokud tedy sama dobře víte a znáte zákony, tak proč se na to ptáte.
Buďte tak laskava a přečtěte si podrobně odstavec d, kde je jasně uvedeno, že nesmí zaměstnanec konat… Vám bylo sděleno, ať vás pouze přeřadí na 1 měsíc na lehčí práci.
Ano za toto déčko byste měla odstupné, viz §67, ale to by vám musel potvrdit ne váš obvoďák, ani ortoped, ale přímo komise nebo zařízení pracovně-lékařské péče. V tomto případě se má na mysli, že by vám za nemoc např. z ozáření nebo za podstatně zhoršenou nemoc vlivem pracovního prostředí nebo za pracovní úraz byl přiznán invalidní důchod.
Pokud jste však pouze pozbyla možnost zaměstnání bez jakýchkoli následků úrazem, nemoci z povolání, můžete dostat výpověď a bez odstupného!!!
To, že vám zaměstnavatel nabídl céčko, je jeho zřejmě dobrá vůle.
Jinak můj názor je takový, že byste ráda z vašeho zaměstnavatele vytřískala co nejvíce peněz a to jen proto, že máte namožené ruce, možná pochybným úrazem, který nebyl asi tak závažný, když jste jej neléčila. Je možné, že jste si nemoc způsobila sama tím, že jste odmítla léčbu, která v počátku by byla zdárná a tím si přivodila horší následky.
Já se taky v práci pořežu, dolámu a počkám až rána zhisá a budou mi muset nohu a ruku amputovat a pak budu ždímat zaměstnavatele až do úplného krachu.
Já osobně bych vám dal výpověď za hrubé porušení a to okamžitou bez jakéhokoli nároku na odstupné a bez nároku na podporu.

Další odpovědi
standa

Já jsem až teď po přečtení vašeho třetí příspěvku pochopil o co vám asi jde… (teď neřeším zda vy nebo váš zaměstnavatel se snaží danou situaci nějak využít či zneužít).

I.
Pokud ve svých úvahách směřujete k 12-tinásobku odstupného, tak vám nejprve zaměstnavatel MUSÍ dát výpověď dle § 52/d

II.
Pokud se spokojíte s odstupným ´jen´ ve výši 5-ti násobku, tak se se zaměstnavatelem můžete dohodnout na § 52/c

III.
Zaměstnavatel vám však třeba bude chtít dát odstupné jen ve výši 3-násobku, pak očekávejte výpověď dle § 52/c

IV.
Může se však i stát, že zaměstnavatel uplatní výpovědní důvod dle § 52/e, pak byste žádné odstupné nedostala

Těžko se takto na dálku radí, když nejsou známé přesné okolnosti „lékařského posudku“ , není znám obsah pracovní smlouvy (zejména sjednaný druh práce) a není známa vůle či ochota obou smluvních stran dojít k určitému kompromisu…

Doporučuji, abyste si počkala až vám zaměstnavatel předá ´výpověď´ nebo jiný návrh na ukončení prac.poměru. Pokud budete s návrhem zaměstnavatele nespokojena a budete přesvědčena, že máte ´důkazy´ na uplatnění jiného postupu, tak se pak braňte žalobou.