ZIU 682

Může za rozpad socialismu CIA?

Můžou za rozpad socialismu a lidové demokracie v Sovětském Svazu a v zemích východní Evropy tajné operace a intriky fašistické CIA?

Nejlepší odpověď
Hans51

Teorií je jistě celá řada, včetně těch konspiračních, takže možné to je, ale osobně o tom pochybuji.

Další odpovědi
fcoop

Mít tak tvé vidění a chápaní světa ..........to by bylo „žůžo“.
Vše by bylo tak jasné, a tak lehce pojmenovatelné­...........
Bohužel – funguje to úplně jinak.
Jen opravdu máloco je černé a bílé. Black & White – to je ta imperialistická kořala,s jejíž pomocí nás chtěli zlomit a ujařmit ti podlí vrahouni z Volstrítu.....tak ta je.
Naštěstí máme vodku – a kvanta – takže CIA zase utře hubu.
Nebo mandelinka bramborová...­......to bylo taky pěkně podlé,že?
Teď mají nový hit..........komáry a virus Zika.
Nechci se vtírat, soudružko – kontrolní otázka:„Jaký rok máš na svém kalendáři?“

Agneta

Může za to exitence životního stylu nebo životní úrovně Západu, takže už jen stačilo, aby se to lidé za plotem dozvěděli. Co myslíš jak by to dopadlo, kdyby mohli lidé v severní Koreji sledovat jihokorejskou televizi? To si taková diktatura musí zřídit jako první – že to nejde (třeba jiným přijímacím systémem televizí).

Kryšpín

CIA a KGB, Chruščov započal kritikou komunistů, válka v Afganistánu, Andropov šéf KGB později první tajemník se snažil o mírnější komunismus, předal moc Gorbačovovi, který za pomoci Reagana zajistil rozpad SSSR a spřátelených zemí.