fifo

Může vzniknout závislost na nikotinu při pasivním kouření?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne!
Doplňuji:
Ne- míněno při běžné a příležitostné návštěvě prostor s kouřením, restaurace apod. Tím spíše, že dnes už jsou povinné oddělené prostory.
Při extrémech pak může platit odkaz Septika.
Ovšem statistický nekuřák se přece podobným situacím vyhýbá a je chráněn i na pracovišti, kde i jediný nekuřák má ochranu před případnou kouřící většinou, která je vykazována do vyhrazených prostor nebo přímo na mráz.

Další odpovědi
Conchus

Obávám se, že při dlouhodobém a intenzivním pobytu se silnými kuřáky, zejména v hospodách (v tzv. zahulených) může vzniknout nejen závislost na nikotinu. Taky na dalších konzumacích.

fesoj

Byl jsem 30 let pasívním kuřákem a jediné co u mě vzniklo, byl odpor k cigaretám…

SeptikB

Ano !

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/clanek/i-pasivni-koureni-vyvolava-touhu-po-nikotinu-14679

anonym

Při podrobnějším přečtení je v článku konstatováno, že „může připravovat půdu pro vznik závislosti“.
Přičemž formulace otázky zněla jinak.