fortin

Může vyšší IQ způsobit…

nedostatek radosti ze života, deprese a jiné?

Nejlepší odpověď
hem

Vysoké IQ může způsobit vyřazení člověka ze společnosti… Člověk věci více řeší, vzniká spousta otázek, které populaci s nižší inteligencí nenapadá… Pěkný popis je v bodu 6.3 této seminárky:

Zdroj: www.phil.muni­.cz/~hartlova/se­mIQxEQ.doc

Další odpovědi
lemra@lina

No proč ne, inteligentnímu člověku musí dojít kam svět spěje no a jiestli mu to dojde tak radosti ze života mu moc nezbyde a deprese bude jeho přítel.

Ještě pozor! DEPRESE je označení pro NEMOC, kdy máte myslím málo neurostransmiterů v mozku. Není to označení blbé nálady.Berou se na to prášky.

LuciJe

Ano. Hodně vysoké IQ bývá navíc mnohdy spojeno třeba s lehčími formami autismu.