SengSS

Může vyskočit řetěz z řetězové pily ?

Ať už benzínové či elektrické , jaká je tam ochrana proti tomuto a co by to mohlo teoreticky způsobit ????

Nejlepší odpověď
gepik

Dřevorubci používají ochranný (protiprořezový) oděv. Stává se to a taky se často řetěz roztrhne, proto je na pile zespodu zachycovač řetězu.

Další odpovědi
badisko

ne pokud je pila v dobrem ztavu …vice urazu se vsak stava spatnym zachazsemim ..nez tim ze se roztrhne nebo vyskoci terez …a nestava se to casto jak pise gepik…zadny drevorubec nepujde do lesa s pozkozenou pilou komtroluje se pri kazdem dolevani nardze .....vozi se nahrani dily …on taky pozna ze to ma retez zapar …roztrhne se tak leda sprominutim… hnupum …kteri nemaj tucha jak se ma s pilou rezat …!!!..nikdy ze mi nestalo ze by se retez roztrhl nebo vyletel…a to mam toho jooooooooo odrezaneho…od velice hustych prozezavek slolek v lesich az po vzrostle stromy …BTW..pracovni odevy jsou fajn do te doby nez si zacnete myslet ze to zastavi pilu..:D

mosoj

Ano. Volný řetěz, opotřebovaná lišta nebo vodicí články na řetězu, nebo všechno dohromady.