Avatar uživatele
Registrovaný

Může vykonávat starosta obce zároveň i pro stejnou obec účetního?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

KLIDNĚ může..., tato kumulace funkcí není střetem zájmu.

Ale pozor, každá obec musí mít zajištěnu "finanční kontrolu", která je vykonávaná podle zákona č. 320/2001 Sb. (viz zdroj).

Starosta tak musí dbát, aby finanční kontrolu vykonávali zaměstnanci:
- s kvalifikačními předpoklady
- kteří jsou zároveň bezúhonní
- a u nichž nehrozí střet zájmů
/ § 5, odst. b zákona/

Jinými slovy, starosta by nemohl vykonávat tuto kontrolní funkci, ale účetnictví, jakož i uklízečku či zahradníka nebo sekretářku sám sobě klidně vykonávat může :-)

Zdroj: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xch g/mfcr/xsl/zakony_1542.html

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.