Může voda zmrznout při 20°C?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud voda zmrzne tak nemůže mít 20oC, ale má mínusovou teplotu. Teplota okolí ale těch 20oC klidně může mít. Je se třeba vyjadřovat jasně.

Prosím, neplést si dobu ( rychlost ) za kterou voda( pokud ji budeme ochlazovat) dosáhne bodu tuhnutí s bodem tuhnutí.

Další odpovědi
hanulka11

Může a mrzne dokonce rychleji než voda studená

Demo jako první uvažuje vypařování. Zahřátím vody se zmenší její množství, tedy jí pak mrzne méně – a menší množství zmrzne tedy rychleji. Toto vysvětlení však nedává smysl. Proč by se potom měla takto vyrábět zmrzlina? To by stačilo nechat rovnou mrznout menší množství vody. Teplejší voda navíc mrzne rychleji i v uzavřené nádobě, kde se její hmotnost nemění.
Tytéž výhrady pak platí pro výklad, že zahřátím vypudíme z vody rozpuštěné plyny. Zde se zdá, že čistá voda by měla mrznout skutečně rychleji (voda s rozpuštěnými plyny či dalšími substancemi mrzne při nižší teplotě, viz břečka sněhu se solí o teplotě pod nulou). Nicméně tento výklad opět selhává, protože rychlejší tuhnutí funguje i v uzavřených systémech. Ani záměrné změny koncentrace rozpouštěných plynů nemají popsaný jev nevyvolávají.­........

Zdroj: http://science­world.cz/fyzi­ka/proc-muze-tepla-voda-skutecne-zmrznout-driv-2933

Mili @

Pokud je venku 20 a vodu dáte do mražáku, tak zmrzne!
😁