ivosek2

Může vlak vykolejit když někdo dá na koleje kámen o velikosti jako Pc myš?

Doplňuji:
popř. co tam musí být aby vlak vykolejil? :D nebojte nechci aby vlak vykolejil jen mě to zajímá

Nejlepší odpověď
klumprt

Ne. Když jsme byli hloupými dětmi, dávali jsme s kamarádem na kolejnice kameny z toho podsypu mezi pražci (což je téměř velikost myši) a nikdy se nic nestalo. Kámen byl vždy vlakem rozdrcen. Nestalo se nic efektního, jen byla v tom rachotu slyšet rána, zaprášilo se a kámen tam prostě nebyl.
Nicméně naliskat nám tenkrát někdo měl 🙂

Další odpovědi
honza19hk

ne kámen ne, vak nebo v podstatě lokomotiva potože ta ho přejede první váží desítky tun kámen rozdrtí. vykolejit může ale velmi snadno, blbě postavená vyhybka,špatný rozchod kolejí, strom popř srážka s překážkou,vada materiálu např prasklá kolejnice,podmáčené kolejové lože, atd… jelikož jsem u hasičů byli sjme nedávno na zásahu u železniční nehody kde nějaký blbec hodil na koleje dřevěnej pražec,po vjetí vlaku ,naštěstí nákladního vykolejila lokomotiva a 4 vagony za ní.. někdy se ovšem stane že ikdyž spadne třeba strom na tra´t co se stává často tak vlak nemusí nutné vykolejit. Ono hodně závisí na podmínkách.

jinsun

Ne.
btw. Kdysi jsem dával na koleje mince, byli z nich krásné placky a říkal jsem tomu „stříbrňáky“. Viděla mě nějaká sousedka a nahlásila to ve škole. Druhý den jsme se „nějak dostali“ k vlakovým neštěstím. Od té doby na koleje nic nedávám.

klob1

Může, ale záleží však jaký tam dáš. Ostatní měli velké štěstí, že to kámen nevydržel. SDali ho naštěstí štěpnou stěnou. Kdyby dali třeba o 90° tak by třeba motorák v zatáčce vykolejil. A pozor na počet ran. Je to znamení, které udává strojvůdci, co má dělat! Policie může nasadit ohrožení života, když by vás chytili. Je to trestný čin, bráno toto. Také jsme to dělávali z hlouposti a legrace, ale pak jsme se dozvěděli, že to není legrační vůbec. Ta rána dává povel i strojvůdci. takže zpoždění vlaku je velmi příjemné.
Většinou se ten kámen při štěstí a dobré straně rozbije. Ale může se tát, že to nevýjde! Už jsme zažili, my to nebyli, kdy kvůli kamenu, musel přestat jet vlak dál! A věřte nebyl to dobrý pocit, když lidé přijedou o dost dlouho kam potřebují.
Už to, že někdo na tímto v halvě přemýšlí, je jako by to dělal. Neměl by člověk přemýšlet na takovými věcmi a mít v hlavě. Spíš by měl tam mít pořádné věci a hlavně užitečné. Nechci se dotknout tazatele.
Je to jako se zbraní. Když se zbrojí pro Mír, zbrojí se zárověň pro válku. Je to jasné? Snad tomuto někdo rozumí také.

Petr70

Ne nemůže. Pracoval jsem na železnici jako pomocník strojvedoucího a kámen velikosti PC myši nevykolejí vlak.