bolak

Může vězně navštívit kdokoliv?

Když půjdu navštívit kájínka, pustěj mě tam, zavolaj mi ho?

Nejlepší odpověď
Damiana

Jen tak tě tam nepustí. Zas tak jednoduché to není.
http://www.trestni-rizeni.com/zod­povezene-otazky/jak-je-to-s-navstevami-odsouzenych-ve-veznici
Doplňuji:
Ale prý v zájmu nápravy odsouzeného se někdy povolí i návštěva někoho úplně cizího. Mrkni do části o návštěvách.:-)
http://www.vscr­.cz/veznice-brno-20/vykon-vezenstvi-821/

Další odpovědi
sio

Pravděpodobně zrovna tohle bude problém. Návštěvy jsou sice zákonným právem odsouzeného, které mu nemůže být odepřeno, ale to se týká blízkých osob. Ty si uvězněný vybírá při nástupu do vězení, tehdy si sám zvolí, koho chce na návštěvě. (Samozřejmě osoby může později změnit – po dohodě s vychovatelem.) Návštěvy se odehrávají v termínu, který určí věznice – rozdělují se podle oddělení.
Ovšem pokud bys chtěl navštívit nějakého vězně například jako novinář, bude to složitější. To povoluje ředitel (ne vychovatel) dané věznice – před lety novinářka, která dělala s zrovna s Kajinkem rozhovor, musela žádat tuším 11×, než svolení dostala. Tedy není to tak. že bys přišel do věznice a nechal si ho zavolat, nebo se předem telefonicky objednal. Musíš být na seznamu blízkých osob a mít navštívenku s datem a hodinou . U návštěv cizích osob i další povolení, a především tě tam ten člověk musí chtít – bez toho to nejde nikdy.
Doplňuji:
Pro Ocko: Ten článek v odkazu ber s rezervou, některé údaje tam jsou naprosté nesmysly. Sebevraždy zdaleka nejsou běžné a to o těch návštěvách v ostraze je naprostá hovadina.....

Drap

Pokud Kájinek dostane udělenou návštěvu a nahlásí tebe, tak tě tam pustí.

anonym

Tak to si budeš muset projít trestní zákoník a podívat se třeba i na toto:

Jaké to je ve vězení, Otevření
Vězni mají měsíčně právo na tři hodiny návštěv od nejbližší rodiny. Pokud chtějí, mohou si daný čas rozdělit na dvě návštěvy po hodině a půl. Co se týče posílání balíků do vězení, je možné posílat pouze omezenou hmotnost a po …
www.otevreni.com/2011/11­/07/jake-to-je-ve-vezeni/

bolak

takže to nefunguje jako v USA, že tam pustěj kohokoliv, vězně mu zavolaj ke plexisklu, voba chytnou sluchátko a mluvěj? nebo tak to aspoň bejvá v těch americkejch filmech…

http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_de­tailpage&v=b9AX­s4kuaJw#t=6s

sio

Ne, na běžné návštěvě sedíte u stolu. Za sklem to může být taky, ale v případě, že má ten dotyčný nějaký průšvih. Nebo i ty, pokud ses mu třeba snažil někdy něco propašovat. Těch důvodů může být víc… A nevěř americkým filmům 🙂

badisko

a ja myslel ze uz ti na to prisli…