bolak

Může vězeň odmítnout prezidenstkou milost?

Jako že si podá žádost, kikina ho vomilostní a on pak řekne: „né, díky já nechci, já se tu mám dobře“ a nepude!

Nejlepší odpověď
anonym

Může a dokonce k tomu i došlo.Tuším,že to byla milost od Václava Havla jeho přítelkyni Chadimové v té kauze se Strahovským klášterem.Bude těch případů jistě víc,ale tohle bylo mediálně přetřásané…a teď si tak říkám,jakže to vlastně tehdy dopadlo ?…:D

Další odpovědi
Drap

Jistě, má přece právo na svůj zasloužený trest.

arygnoc

nemôže.
rozhoduje o tom súd (i keď ho amnestoval prezident, rozhodnúť musí súd).
Toto rozhodnutie súdu (ako i každé iné) je záväzné.

briketka10

jestli ví co ho čeká na svobodě, proč by nemohl..
udělala bych to taky má tam všechno :)
Doplňuji:
tady je o tom článeček :
http://www.epra­vo.cz/top/prak­ticke-rady/otazky-a-odpovedi/odmitnuti-milosti-prezidenta-v-trestnim-rizeni-786.html