Avatar uživatele
kakost

Může ve volbách do sněmovny kandidovat právoplatně odsouzená osoba? A může tento člověk hlasovat ve sněmovně? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3376 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Může kandidovat i hlasovat. A říká se „pravomocně“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Jen doplním Klumprta.
Ústava, hlava II, moc zákonodárná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kakost

Zajímavé,já to nikde nenašel.Ale potom je sněmovna svým způsobem zločinecká organizace

před 3376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Strany si obvykle nedovolí stavět kandidáty s kriminální minulostí. Bylo by to sousto pro soupeře. Např. Pekárek z Kolína, co musel nastoupit ze sněmovny do vězení byl odsouzen až po volbách. Rath, Parkanová a ti tři trafikanti nebyli odsouzeni dodnes.

před 3376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Co si nenašel? Je to psano v ústavě v hlavě II, tam je stanovené co musí kandidát do PS nebo senátu splnit.

před 3376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Ano. Podmínka bezúhonnosti tam není, pročež se rejstřík kandidátů nezkoumá.

před 3376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

JJ já souhlasím:-)

před 3376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kakost

Jasný,ale Pekárek ve sněmovně hlasoval jako právoplatně odsouzený.Byl tam dosazen až po odsouzení.Jak mohl složit přísahu.

před 3376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Právoplatně? Pravomocně.

O tom kdo může kandidovat do PS se rozhoduje podle ústavy, což je naše nejvyšší právní norma. V ústavě není nic o tom, že by kandidát do PS musel mít čistý trestní rejstřík, nebo, že by nesměl být pravomocně odsouzen.

Spousta šmejdů v komunální politice pokrade a pak se nacpe do PS nebo senátu, aby je to nedohnalo, maj tam imunitu:-(((

Neříkám, že je v pořádku, že tam mohou být i trestanci, ale máme to v ústavě a já to nezměním:-)

před 3376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kakost

Pak nevím v jakém zřízení tu žijeme ( je to ona západní demokracie?)Dnes každý kdo se uchází o práci musí mít výpis z trestního rejstříku.Snad mne někdo poučí, abych netápal. Nerad bych vyčuhoval z řady.

před 3375 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek