Avatar uživatele
Wesley

Může vám policista zaťukat na okno?

Chci se vás zeptat, zda vás může policista zastavit v této situaci. Stál jsem před spuštěnými závorami a čekal, až se zvednou po projetí vlaku. Za mnou stála další tři vozidla a poslední zastavila v koloně policie. Vystoupil a šel podél kolony až k mému okénku a zaťukal na něj. Řekl mi, až přejede vlak, ať zastavím za přejezdem, že si mě zkontrolují. Můžou mě touto formou zastavit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2968 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Co se týče zastavení, tak dle mého názoru takto zastavovat nemohou-vztyčenou paží, stavěcím terčem nebo světlem červené barvy – ale to jistě znáš.
Jenže on tě nezastavoval, ty jsi stál.
Dalo by se to považovat jako pokyn policisty, který jsi povinen uposlechnout. On ti dal pokyn, abys po projetí zastavil.
Jinak otázka zní, zda ti může zaťukat na okno. Ano může.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Policie tě může kontrolovat kdykoliv a při jakékoliv činnosti.
Co když utekl trestanec a oni ho hledají?Co když potřebují od tebe jakoukoliv pomoc?
To tě neučili v autoškole?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Byl si pro ně podezřelej, nebo jenom auto.

Dej si tam zvonek, ať nemusej ťukat 🙂

Mně se to taky stalo, jdu k autu a kde se vzal, tu se vzal policajt, prej, je to vaše? Jo, no a co – tak si mě prověřili a byli šťastni .-))

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Máš nebo nemáš řidičák?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

To ti to okno má rovnou vykopnout? 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jistě že můžou, proč by nemohli?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Proč by nemohl. Má na to právo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Predsa vám nebudú odovzdávať cenu „nejlepší řidič měsíce“ pred spustenými závorami. A objednať sa na ceremoniál je slušnosť.

Ale teraz vážne, policajti majú právo vás odstaviť na vhodné miesto a skontrolovať doklady a vozidlo. Spôsob, ktorý použili, zaťukanie na okno, je slušnejší a jednoduchší, než pri zdvihnutí závor vás kaskadérsky predbehnúť a zablokovať s následnou kontrolou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek