kikilein

muze ustrizeny roh na platnem obcenskem prukaze znamenat nesvepravnost?

Nejlepší odpověď
anonym

Omezení k právním úkonům musí vydat soud na základě podáné žádosti .I případě,že je osoba soudně omezena k právním úkonům, tato skutečnost se v OP neuvádí. Ustřižený roh značí,že má OP omezenou platnost např.po sňatku,při změně jména,bydliště atd.do vydání nového OP…:D

Další odpovědi
cukrar

ustřižený roh nikoliv, nesvéprávnost se značí jinak..
Doplňuji:
Mám synovce, ten má v občance napsáno, že je nesvéprávný

Michal Kole

Ne.

Nový zákon o občanských průkazech nepíše ani nesvéprávnost a bojí se toho třeba banky.

Oficiální informace o občance zde http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx