ivosek2

může učitel přinést zbraně pro výuku?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pokud zbraň podléhá nějakému povolení a on ho vlastní, tak ano může. Každopádně za zbraň odpovídá.

Je zvláštní, že někoho napadne co učitel může, já bych za každé okořenění výuky byla ráda a vůbec bych nepřemýšlela nad tím „zda může“ 🙂

Další odpovědi
verka

Ano, každý učitel má funkční nabitou zbraň jako povinnou výbavu do výuky! A řekněte to na všech školách.

Funna

jako kam? na základku? to asi ne, protože i když máš zbroják, tak máš zbraň nosit skrytě…ale do hodin „střelné zbraně“, který je oficiálním vyučovacím předmětem (na výšce takové jsou) dokonce musí, ale samozřemě na to má vyřízené potřebná povolení…
Doplňuji:
lidi, četli jste zákon ZÁKON O STŘELNÝCH ZBRANÍCH A STŘELIVU § 59 Svěření zbraně a § 61 Veřejné vystavování zbraní a střeliva…asi ne, protože to byste pak nemohli psát takové blbosti, že pokud má zbroják, tak asi může…NEMŮŽE…

honza19hk

ano slouží k tomu delaborované zbraně. Pochubuji že si riskne tam přínést funkční ostrou..

setapouch

Ano. Víc záleží na konkrétní situaci.

Nejprve jaké jsou kategorie zbraní:
A – zakázané (na výjimku od Policie), např. samopal
B – běžné krátké, např. pistole a revolvery
C – běžné dlouhé, např. lovecké kulovnice a brokovnice
D – např. historické nebo odborně znehodnocené („střelby neschopné“) zbraně
Na A-C musí mít zbrojní průkaz (dál ZP).

Dál zákon rozlišuje držení a nošení zbraně. Držení je zejm. zbraň nenabitá v uzavřeném obalu při transportu NEBO (což je pro nás důležité) uvnitř nemovitosti se souhlasem vlastníka nebo nájemce. Ostatní je nošení. Nošení musí být skryté, nesmí být vidět žádná část zbraně.

Všechny tyto zbraně může vzít do školy. Pokud je tam má se souhlasem školy, pak jsou v režimu držení a smí je mít viditelně.

Pokud jde o výuku se zbraněmi (např. střelba nebo specializovaná výuka, třeba puškař), smí zbraň používat i osoby, které nemají ZP (pokud jim je nejméně deset let). V opačném případě jim ji může ukazovat, ale nesmí jim ji půjčit do ruky.

O veřejné vystavování nejde, tím se rozumí veřejné výstavy.
Doplňuji:
Předposlední odstavec platí pro zbraně kat. B a C. U kat. A tato výjimka neplatí (je nutná výjimka od Policie a to je nepravděpodobné) a kat. D zákon neřeší.

dnb

Pokud vlastní zbrojní průkaz, proč ne. Akorát nevím, na co by nějakému učiteli byl…
Jinak bez „zbrojáku“ nesmí mít u sebe žádnou zbraň, natož aby ji někam nosil na ukázku…

Nikol Z.

Ve výsledku vše záleží na vedení školy, se kterým tuto skutečnost musí prodiskutovat a informovat je.

Jan Kunčar

Pokud ano, měla by být úředně znehodnocena.