melanie

Může učitel dát žákům test z látky, kterou se neměli z čeho učit (zápisky, učebnice…) ?

Nejlepší odpověď
annas

Nedostačující otázka.

Probral učitel látku, zopakoval ji ve třídě třeba jen frontálně?

Pokud ano, v tomto případě může zadat písemnou práci z učiva, i když je nemají v učebnici, ale je probrané. Student přece nemusí vědět, z kterých zdrojů učitel na písemný test čerpá.

Z neznámé či neprobrané látky písemná práce či zkoušení nepřipadá v úvahu.

Další odpovědi
anonym

Pokud jde o látku, kterou by studenti (žáci) měli znát z předešlého studia, pak samozřejmě ano.
Pokud jde o látku novou – nevěřím, že by učitel předem neuvedl možné studijní prameny.

Kelt

Otázka by měla být položena konkrétně. Pokud učitel probral látku a řekl , že do této oblasti patří i některé další věci, kdo má zájem ať si to zjistí. A pak udělá test, tak si třeba chce zjistit, kdo ještě studuje navíc. Záleží jak takový test bude hodnotit. Neměl by hodnotit test stejně jako látku, která se probrala v hodině, ale ti, co napíšou dobře, by měli dostat nějaké plus.

annas

Ad Kelt, jste učitel, že píšete, co by měl učitel dělat a jak zkoušet? Je to přece jeho věc., zda a jak bude hodnotit či dávat nějaké plus:-))