bolak

Může učit tělocvik každej kdo vystudoval pedagogiku?

Nejlepší odpověď
annas

Může učit, protože je způsobilý pro výuku v oblasti pedagogiky, ale odborně vlastně ne, nebo ne dostatečně. Je rozdíl mezi pedagogikou (teorie)a didaktikou jednotlivých předmětů. (praktická činnost). I když se na menších školách stává, že učitel vyučuje jiný předmět, pro který nemá aprobaci. Nejde jen o tělocvik.

Pokud chce učitel uspět při výuce předmětu, který nevystudoval, musí si stejně doplňovat své vzdělání prostřednictvím nejrůznějších kurzů a školení. Případně si rozšíří aprobaci o třetí obor.

Poznámka. Pokud nevyšel nový platový řád a učitel vyučoval předmět v nadpoloviční většině z počtu vyučovacích hodin a neměl na něj aprobaci, měl nižší plat. Mám pocit, že teď se už jen rozlišuje, zda má či nemá vysokoškolské učitelské magisterské vzdělání. Na odborné škole – vysokoškolské odborné vzdělání + doplňkové pedagogické studium.

Další odpovědi
MocacekCZ

Jedno moudré přísloví praví,kdo neumí nic,jde učit a kdoo neumí ani to,jde na tělocvikáře 😁