Klára K.

Může tramvaj couvat?

Nejlepší odpověď
briketka10

Umí, jednou baba vjela do blbé odbočky tak musela vycouvat, protože jinak by jela úplně jinou trasu :)) Ale ani se neomluvila, lidi nadávali.
ze Zpovědnice
http://www.ebas­tlirna.cz/modu­les.php?name=Fo­rums&file=view­topic&t=25031

Další odpovědi
anonym

Představ si, že umí. Divný co ?

Drap

Může

Dochy

Jak jinak by se dostali třeba z depa? Ale obecně v provozu to dělaj neradi, protože tramvaj je dlouhá a je houby vidět co se děje za ní. (Pak ještě, nevím jestli všechny, mívaj druhé ovládání v zamčeném výklopném pultíku na konci soupravy)

Jednou jsem viděl v křižovatce u Karlova náměstí (Spálená X Myslíkova – takové téčko), že ze všech třech směrů najely do křižovatky tramvaje a všechny zatáčely do směru z jejich pohledu do leva. Krásná situace kdy si navzájem znemožňovali projet. Řidiči vylezli a začli se hádat kdo z nich bude couvat…

Alesh

Mrkni na video. 😉

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=Y6mQg5t­74bg

honza19hk

může vlak couvat? je to divné (tedy pro někoho) ale každé drážní vozidlo může couvat, tedy i vagon byť tlačený. To že něco jede po kolejích neznamená že to nemůže couvat.Stačí tam kopnout zpětný chod.

omarov

Jasny. podiv se nekdy soferovi v saline pres rameno na palubovku a nekde tam uvidis zpetny chod nebo tak..
Tadyk v Brnku se to ale nestava, ze by salina sjela na blbe vyhybce. Majou na to totiz soft, kerej jim hlida celou trasu a vyhybky automaticky prehazuje, jak se salina priblizi. Nekdy je tam bordel nebo tak, toz to musi salinbaba vylizt z tyckou a prehodit vyhybku..