BelLeVi

Může to být sociofobie?

Mám strašně nerada lidi, hlavně když je jich hodně, třeba v obchoďáku, nesnáším, když mezi nimi musím chodit. Mám ráda samotu, dokonce na sobě posledních pár dní sleduji, že mě obtěžuje mluvit i s vlastními rodiči. Vždycky jsem měla nejlepší kamarádku, ale už rok mi prostě leze krkem, stejně jako většina mých spolužáků a najde se jenom 1 z 20, který mě vyloženě neštve.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem též spíš introvert – je to lepší,než se zbytečně nakazit zkaženou společností ve zkažené době.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Já jsem také introvertní a sociální interakce mě kolikrát dokážou hodně vysílit. Ale neviděla bych to tak černě jako Čenda, dokonce i já jsem si našla lidi, kteří mi vyhovují, a to jsem měla taky podezření na fobii. Též nesnáším obchoďáky, dělá se mi tam vždycky špatně a chci co nejdřív pryč. Člověk nemusí bejt součástí nějaké skupiny či party, kolikrát je mnohem lepší si umět skvěle popovídat tak se čtyřmi lidmi a to bohatě stačí. Třeba se tvoje kamarádka v průběhu roku změnila, měla na ni vliv společnost a kvůli tomu si s ní už nemáš co říct. To tak bohužel bývá. Já si kamarády hledala často mezi staršími nebo přes internet (konkrétně online hraní). Taky jsem mívala depresivní období, snad tě to taky přejde. Když jsi ráda sama, tak se zkus nějak rozvíjet, prostě to něják využij :)
Doplňuji:
.. s tím povídáním se čtyřmi lidmi jsem myslela jako mít čtyři kamarády a povídat si s každým zvlášť o samotě ;)

marci1

Sociofobie je už velmi vážný chorobný stav. Spíše jsi introvert, jsi prostě ráda sama. 🙂

Nerevarin

Nikdo nemá rád přeplněný obchoďák. Řekl bych, že je normální i to, když ti lezou krkem jinak velmi blízcí lidé. Jinak v období základky na druhém stupni, nebo na střední škole je naprosto běžný, že ti každej leze na nervy. Měl jsem to tak taky. Každej mi připadal pitomej, nebo že řeší uplný voloviny. Jestli je to u tebe přímo sociofobie, to bych neřekl, ale nejsem psycholog. Řekl bych ale, že fobie by se projevovala vyloženě úzkostnými stavy. Asi máš prostě introvertní povahu, která se v období dospívání může mixovat s dalšími stavy jako jsou stavy nepochopení od druhých, snění apod. Takové stavy jaké popisuješ mohou být však také důsledkem nespokojenosti člověka se sebou samým. Pokud nemá člověk rád sám sebe, nemá rád ani ostatní. Ale jak jsem psal výše, u tebe je to spíš jen introvertní povaha, max prostě období ve kterém tohle u mladých lidí bývá normální. Čas ukáže.

zzzlatokopka

Buď v klidu, mám to taky už roky a žiju:-)

Má to tady většina lidí, jinak by místo sezení tady, seděli třeba v hospodě.

Já tomu říkám „jsem unavená množstvím lidí“

WenceslasRe

No jestli se těch lidí vyloženě bojíš, tak to fobie asi je.(Ale to se takto posoudit nedá)
Ale pokud ti jsou jenom nepříjemní, tak jsi asi introvertka.
Zkus zvířata, mnohdy jsou chytřejší než některé lidské bytosti a nemusíš se bát, že tě zradí nebo odkopnou.

zjentek

sociofobie? Podle mýho jsou to příznaky zácpy. Lidi si vsugerujou spousty psychickejch chorob, než úplně sami nedobrovolně zemřou

arygnoc

demofóbia
● chorobný strach z ľudí, najmä z davu.

;-Q

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=de­mof%C3%B3bia