pekynka

Může to být kůrovec?

Leze nám ze dřeva z lesa nadělaného brouk dlouhý tak pět centimetrů a protáhlý spíš leze než létá ?

Nejlepší odpověď
aramah

Pekynko kůrovec je mrňavý, toto vypadá na klikoroha.Ale na mně nedejte,jistě ještě někdo poradí.

Další odpovědi
elektrikář

Kurovec má malé larvy Doslova červíci které vyžírají spodní vrstvu kůry, Dospělci jsou okolo 1 centimetru. Tahle bude nějaký tesařík, Dříví pro jistotu postříkejte nějakým postřikem aby se vám nepustili do chalupy.Pokud chcete vědět přesně co máte doma za raritu dejte jej do skleničky od léků a zeptejte se u lesáků. Můžete jej poslat do národního muzea do zbírek brouků. Třeba vám jej tam vystaví.V Praze v průchodu z Poříčí u Rozvařilů když se prochází k nádraží je nějaká dřevařská firma tam jsem viděl nějaké brouky v raklamně na asanaci dřevěných staveb.Nebo deratizatoři. Jistota je jistota.
Doplňuji:
Napadlo mi kouknout na veb. Vylezla mi pod heslem dřevokazní brouci. Stránka o broucích http://culfural-service.cz / pdf/dřevokazní- škůdci pdf Třeba si tam najdete toho svého.

9 řemesel

Slyšte slovo odborníka : NEÉÉÉÉÉ !
On ani ten kůrovec nemá 1cm ale méně.

Vinpe

Podívejte se na: www.kurovcove­info.cz

elektrikář

Tak jsem se spletl ta potvora je poloviční chěl jsem to opravit ale už to nejde.