Avatar uživatele
pekynka

Může to být kůrovec?

Leze nám ze dřeva z lesa nadělaného brouk dlouhý tak pět centimetrů a protáhlý spíš leze než létá ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, aramah, elektrikář před 5001 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aramah

Pekynko kůrovec je mrňavý, toto vypadá na klikoroha.Ale na mně nedejte,jistě ještě někdo poradí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Kurovec má malé larvy Doslova červíci které vyžírají spodní vrstvu kůry, Dospělci jsou okolo 1 centimetru. Tahle bude nějaký tesařík, Dříví pro jistotu postříkejte nějakým postřikem aby se vám nepustili do chalupy.Pokud chcete vědět přesně co máte doma za raritu dejte jej do skleničky od léků a zeptejte se u lesáků. Můžete jej poslat do národního muzea do zbírek brouků. Třeba vám jej tam vystaví.V Praze v průchodu z Poříčí u Rozvařilů když se prochází k nádraží je nějaká dřevařská firma tam jsem viděl nějaké brouky v raklamně na asanaci dřevěných staveb.Nebo deratizatoři. Jistota je jistota.
Doplňuji:
Napadlo mi kouknout na veb. Vylezla mi pod heslem dřevokazní brouci. Stránka o broucích http://culfural-service.cz / pdf/dřevokazní- škůdci pdf Třeba si tam najdete toho svého.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
9 řemesel

Slyšte slovo odborníka : NEÉÉÉÉÉ !
On ani ten kůrovec nemá 1cm ale méně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vinpe

Podívejte se na: www.kurovcove­info.cz

před 1326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elektrikář

Tak jsem se spletl ta potvora je poloviční chěl jsem to opravit ale už to nejde.

před 5001 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek