Weroniq

může televize po letech hrát tišeji než když byla nová?

jak to vysvětlit.. když je televize nová a dáváte hlasitost, tak ten proužek nebo políčka jsou na začátku a teď když je televize už starší, tak musím přidávat hlasitost až skoro za půlku – ztrácím snad sluch nebo televize hraje tišeji nebo je to programem v tv?

Nejlepší odpověď
led

Môže to byť aj sluchom, ale pravdepodobne reproduktory v tv sú už „unavené“, zanesené prachom, ktorý už nedovoli membráne voľne kmitať.

Další odpovědi
Hlada

Vzhledem k tomu, že nedávno proběhla digitalizace, tak bych to na sluch ani televizor nesvaloval. Jestlli je to starší televizor a přijímáte přes set top box, tak se podívejte na nastavení hlasitosti v něm.
Trochu problém může být u nových plochých televizorů, kde jsou vzhledem k rozměrům reproduktory malé, zatěžované na maximum, takže může dojít snáz k jejich poškození.
Citlivost reproduktoru se ale časem nemění.

mosoj

Spíš než stářím TV je zvuk vysílán na jiné úrovni. Viz reklamy a norm. vysílání.
Myslím si že to je současná taktika redakce TV, zvětšit rozdíl zvuku mezi vysíláním a reklamou. Zvuk při reklamě jde potom hodně nahlas, nás to sice otravuje ale TV si za to nechá solidně zaplatit.

Dále to může být i ten sluch. Není žádné tajemství, že s věkem se citlivost ucha mění a nemusí to být celkově. Snižuje se citlivost ucha jenom na určitý kmitočet, což se může vnímat jako celkové snížení hladiny zvuku.

briketka10

může to být i „vykloktanými“ scart kabely..

myslela jsem, že mám TV rozbitou, vůbec nešla hlasitost, zahýbala jsem s těmi scarty a i teď občas musím, chystám se koupit nové, než další TV..
Doplňuji:
taky jsem si všimla u některých starších filmů a na některých programech je hlasitost úplně jiná, třeba Markíza a slovenské programy, ČT 1,2 má perfekní zvuk, ale Prima je někdy zastřená..

chelty

Samosebou že ano je to jako s člověkem jak je starší hůře slyší hůře vidí a déle mu trvá než něco udělá je to prostě dáno.