Pokročilý

může televize po letech hrát tišeji než když byla nová?

jak to vysvětlit.. když je televize nová a dáváte hlasitost, tak ten proužek nebo políčka jsou na začátku a teď když je televize už starší, tak musím přidávat hlasitost až skoro za půlku - ztrácím snad sluch nebo televize hraje tišeji nebo je to programem v tv?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Môže to byť aj sluchom, ale pravdepodobne reproduktory v tv sú už "unavené", zanesené prachom, ktorý už nedovoli membráne voľne kmitať.

Další odpovědi:

Zlatý

Vzhledem k tomu, že nedávno proběhla digitalizace, tak bych to na sluch ani televizor nesvaloval. Jestlli je to starší televizor a přijímáte přes set top box, tak se podívejte na nastavení hlasitosti v něm.
Trochu problém může být u nových plochých televizorů, kde jsou vzhledem k rozměrům reproduktory malé, zatěžované na maximum, takže může dojít snáz k jejich poškození.
Citlivost reproduktoru se ale časem nemění.

Zlatý

Spíš než stářím TV je zvuk vysílán na jiné úrovni. Viz reklamy a norm. vysílání.
Myslím si že to je současná taktika redakce TV, zvětšit rozdíl zvuku mezi vysíláním a reklamou. Zvuk při reklamě jde potom hodně nahlas, nás to sice otravuje ale TV si za to nechá solidně zaplatit.

Dále to může být i ten sluch. Není žádné tajemství, že s věkem se citlivost ucha mění a nemusí to být celkově. Snižuje se citlivost ucha jenom na určitý kmitočet, což se může vnímat jako celkové snížení hladiny zvuku.

Zlatý

může to být i "vykloktanými" scart kabely..

myslela jsem, že mám TV rozbitou, vůbec nešla hlasitost, zahýbala jsem s těmi scarty a i teď občas musím, chystám se koupit nové, než další TV..
Doplňuji:
taky jsem si všimla u některých starších filmů a na některých programech je hlasitost úplně jiná, třeba Markíza a slovenské programy, ČT 1,2 má perfekní zvuk, ale Prima je někdy zastřená..

Pokročilý

Samosebou že ano je to jako s člověkem jak je starší hůře slyší hůře vidí a déle mu trvá než něco udělá je to prostě dáno.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.