zjentek

Může teď kdokoli ze sousedů manipulovat „svou vzájemnou“ hranicí pozemku a disponovat s ní?

Příklad: řekněme, že můj soused si teď „můj“ laťkový plot naštípe na palivový dříví s tím, že byl starej a už se mu nelíbil. Jednání zdůvodní faktem, že můj plot je podle novýho OZ „náš“ plot a nazdar. Je to reálný?

A nebo: demontuju si „svůj“ železnej plot a odvezu jej do sběrny kovů. Až se soused bude podivovat, kde máme hranici pozemku, připomenu mu, že jsme zatím ještě nic takovýho „společně“ nevytvořili a že bychom se do toho měli co nejdříve pustit a tečka. Taky reálný?

Nejlepší odpověď
Drap

Ten kdo plot vybudoval, je stále jeho vlastníkem a jiný nemá právo ho rozštípat. Pokud se sousedé dohodnou na vybudování společného lotu, pak se i dohodnou na jeho likvidaci. Všechny tyto věci je třeba řešit s chladnou hlavou a rozumně se dohodnout.

Další odpovědi
cukrar

špatně vyhodnocujete nová OZ.
Tak to určitě není..