bolak

Může taxikář zároveň učit autoškolu?

Že by měl normální auto, takové SLOW-taxi by se to jmenovalo, a tím by vozil lidi tam kam potřebujou, (samozřejmě nesměli by spěchat) a místo toho aby řídil by za volantem seděl jeho student z autoškoly a on by tak dostával zaplaceno nejen za dvě zaměstnání a nedělal by vlastně nic, ani by nemusel umět řídit když na to tak přijde..

A taky by to mělo tu výhodu, že když by klient řekl „šlápni na to“ nebo „vem to tajdle v protisměru“, tak i kdyby ten taxík policajti chytli, tak zaprvé on by neřídil a za druhé by přestupek spáchal student autoškoly, takže by nemohli nikoho pokutovat.

Nejlepší odpověď
autacek

Tak to by nešlo.

Další odpovědi
Funna

hmm…co to je umět řídit?…šlapat na pedály, točit volantem a znát dopravníé předpisy?..tak tohle samozřejmě učitel autoškoly musí umět…jinak by tam byl na h___o, protože ty pedály před sebou musí umět používat…a připadně strhnout volant…
no a teď k taxislužbě…pochy­buji, že by někdo dal licenci člověku (žáku za volantem), kdo nemá řidičský průkaz…a jsi na omylu, když si myslíš, že nelze nikoho pokutovat…za žáka je odpovědný učitel (pokud tomu mohl prokazatelně zabránit), tudíž nese odpovědnost v prvé řadě on…a pokud ne, tak i teptve potom je možné postihlout i studenta…
ale máš know-how..začni běhat po úřadech…změň několik zákonů a vyhlášek a třeba ti to někdo, někdy povolí .-))

Reezo

kdyby žák porušil předpisi, tak je za něj zodpovědný ten instruktor. ještě hůř by na tom byl, kdyby žák řekl policii " no jo ale on mi řekl ať přidám "

jak někoho chceš učit řídit, když sám ten co by měl učit nemá znalosti?
z toho kouká akorát nějaká nepříjemná autonehoda.

cukrar

Tak jak to popisujete to nemůže být.
Musíte nastudovat předpis 248…

Hykam

To je nesmysl, jednak ve vozidle, kromě žáka (žáků), instruktora a v případě zkoušek ještě zkušební komisař, nesmí být při jízdě přítomná žádná jiná osoba a druhák za žáka je odpovědný instruktor. Pokud by žák nepředvídaně zajel třeba do protisměru, instruktor ho musí zastavit, vycouvat a pokračovat dle předpisů.

lukas.zmizik

to není pravda, že za přestupek je odpověden jenom žák autoškoly… každý případ se zkoumá individuálně a třeba za rychlost nebo jízdu v protisměru můžou dostat pokutu oba…

pokud by ten taxikář měl učitelák, psychotesty, schválené auto a všecko co k tomu patří, stejně by to nešlo, protože by musel svého žáka mít zapsaného v kurzu a vést o něm záznam…

z pohledu učitele učit v autoškole – to rozhodně nejsou zadarmo vydělané peníze, jak by to někdo mohl chápat tak, že jen sedí a nic nedělá – jednoduše to jenom vypadá…

jáára

Taxikář může učit v autoškole, ale to co jsi vymyslel, to by nešlo.

bolak

Tak ještě jedna otázka, když už jste to tady tak rozjeli :)

Podle zákona, smí vést žák autoškoly (který má zrovna jízdy) v autě ještě někoho jiného, krom sebe a lektora přes jízdy?

bolak

Funna: A s těma pokutama teda nevím jak by mi chtěli dokazovat že jsem tomu mohl zabránit, řek bych jen „zničeho nic zahnul do protisměru“ nebo „nečekaně šlápnul na plynovej pedál a v tom jste se tam objevili vy..“ a teď dokaž že to tak nebylo :)

Funna

no..pokud někdo projede jednosměrkou, tak se tomu nejspíš dalo zabránit…pokud tě chytnou tesně před vjezdem do jednosměrky, když už učitel auto zastavil, tak ti nikdo pokutu nedá…k plynu…jak­mile sešlápne nečekaně pedál, učitel okamžidě sešlápne spojku a brzdu…nebavíme se o několika desítkách vteřin, to je hodně nepravděpodobné, že by tě zrovna v tom okamžiku někdo měřil…o té odpovědnosti píšu hlavně při nehodách…učitel musí hodně předvídat…takže třeba když vidí, že žák se nemá k brzdění a napálil by to do auta před ním…dupne na brzdu…nebo, když vidí, že při zatáčení vlevo na křižovatce sejme čumák auta vlevo stojícího, musí mu korigovat volant…prostě být pořád ve střehu…prostě je za žáka zodpovědný a jde vše na jeho hlavu, pokud to mohl vyřešit on…stejně by mohla učitelka ve školce říct…co je mě potom, že to dítě spadlo do kanálu…jak jsem měla vědět, že to udělá?…jasně, že nemohla…ale je za něj zodpovědná a pokud ten kanál bez krytu vidí, musí se snažit zabránit tomu, aby tam to dítě vlezlo…nebo myslíš, že řekne rodičům…sorry, dítě je mrtvé, ale může si za to samo, mě do toho netahejte…pak je to o dokazování, kdo za to může…ale prioritně ona