Hanah

Může SVB platit z fondu vyvložkování komínů při instalaci plynového topení nájemníkem SVB ?

Pokud SVB zaplatí nájemníkovi vyvložkování komínu/požadavek stavebního úřadu-dehtace v jiném bytě=ohrožení zdraví/,někteří požadují dodatečné zaplacení vyvložkování komínu při instalaci plyn.topení/rušení topení na pevná paliva/.Jinak to neschválí.Jak řešit současnou vyhrocenou situaci?

Nejlepší odpověď
standa

1.
SVJ nepostupuje správně, když tyto práce neobjednává svým jménem a na svůj účet !

2.
Když už nastala situace, že někteří vlastníci (či nájemníci – což je úplně chybný postup) si náklady na opravu těchto SPOLEČNÝCH ČÁSTÍ DOMU (nikoli bytu!!!) hradili sami, tak by měla být tato situace napravena tak, že SVJ tyto náklady zpětně „proplatí“.

3.
Z vlastní zkušenosti (měli jsme obdobný problém s financováním výměny oken) doporučuji ´problém´ řešit tak, že dotyčným vlastníkům bude dočasně snížen příspěvek do společného fondu oprav, čímž dojde k narovnání chybného stavu.

4.
Všechny budoucí opravy komínů pak budou hrazeny přímo ze společných prostředků SVJ bez ohledu, kterého se týkají bytu.