hruby

muže studentka pobirat

sirotči duchod a mit castecni uvazek a jesli ano do jake više musi ohlasit olasit prijem na duchodovem oddeleni dik h.

Nejlepší odpověď
anonym

Studentka, která pobírá sirotčí důchod, může pracovat na přivýdělek, jehož výše není zákonem nijak omezena. Jediným omezením zde je, že se musí jednat o činnosti, ze kterých se neodvádí samostatně sociální pojištění.
Při hodnocení této situace je nutné prokázat, že se jedná o osobu soustavně se připravující na budoucí povolání. Výplata sirotčího důchodu automaticky skončí nejpozději dovršením 26 let věku žadatelky.