lukas.zmizik

může strom „umřít“ stářím?

kdyby teoreticky po celou dobu měl v půdě pod sebou živiny, nepostihl by ho žádný moribundus případně měl celou dobu co „žrát“?

Nejlepší odpověď
Emefej

Každý živý organismus stárne. I ten strom má svůj vyměřený čas. I v ideálních podmínkách ho nakonec něco skolí.

Další odpovědi
fcoop

Nic není věčné,tedy ani strom.
Naštěstí ------------- kdyby někoho-------cit.„nepostihl by ho žádný moribundus případně měl celou dobu co "žrát“?"......tak ta je dost děsivá.

DaliborCajka

Každý druh stromu ma svoji architekturu… tzn. čím vice poroste nad svoji statiku… tím bude namahat vice svoji nosnou konstrukci a tím ji oslabovat a stárnout… umírat.

gaja

Každý strom má svoji obvyklou hranici kolika se dožívá, v ideálních případech to znamená že ho nikdo neusekne a nic mu neškodí.
Je to v podstatě stejné jako u lidí, zvířat, tak takové to mají i stromy. Různé druhy stromů mají mají různé hranice. Jinak se dožívá třeba taková jabloň oproti Jinanu.
Je to podobný proces,ve stáří z nich jejich síla vyprchává přestanou přijímat živiny a pod. jsou náchylní k kde čemu stejně jako u lidí.
Někde to dokonce bylo vypracované s průměrným věkem různých druhů stromů.