dmatejek777

Může střela z pistole, brokovnice nebo samopalu prostřelit porobetonovou zeď běžné tloušťky (u rodinného domu)?

Nebo je za ní člověk zcela v bezpečí?

Nejlepší odpověď
Lamalam

U samopalu pochybuji, ale samopal vz.58 (což není samopal, ale útočná puška) prostřelí za použití standardního střeliva 2 tvárnice Ytong na 50m zcela bezpečně (respektive rozbije tu první na několik kusů, v druhé zůstal projektil zaseknutý v materiálu). Prostřelí i na plocho položený dřevěný železniční pražec, což je asi 30 cm velmi tvrdého a houževnatého dřeva. S těžkou střelou toho dokáže ještě víc. Vše jsem viděla na vlastní oči.

Další odpovědi
knedlik123

samopal prostreli ma 50m 75 cm dreva, takze by to asi slo
Doplňuji:
tedy z blizka

honza19hk

pistole nevím,brokovnice nejspíš ne ale samopal bych řekl že jo,kulku to ale prudce zbrzdí. Ono také záleží co do něj použiješ za munici.Jsou takzvané půbojné náboje atd… Vím co dokáže brovning ale to je kulomet.Na vojně jsme z něho stříleli,byl na tanku a prostřílel železobetonový panel cca 25cm silný jako nic.

Ono by to dala asi i ta pistole ale s průbojnými náboji nebo opravdu silnou pistoli např desert eagle a pár ran na stejné místopak by to taky asi šlo.Pokud ale myslíš že po někom někdo bude střílet přes ze´d tak to je blbost.To si na obět radši počká.střílením do zdi ve snaze ho zabít není totiž to nejlepší.Pokud na něj ovšem nepálíš z protiletadlového kulometu.
Doplňuji:
Vz 58 není samopal,je to útočná puška stejně jako kalach.A to nejen protože samopal je krátký.Samopal je třeba škorpion.

anonym

Ano – pistole či samopal, dokonce i brokovnice, může porobeton (např. Yong) prostřelit – rozhodně bys v bezpečí nebyl. Pistole i samopal mohou – v závislosti na střelivu a tloušťce ´zdi´, prostřelit i cihlu, beton, ocel… Brokovnice jen z bezprostřední blízkosti a tenší vrstvu.

Jádrohlod

Ano , ta brokovnice je sporná , spíše ne , jedině jednotnou střelou snad, pistole jen větší ráže a celoplášťovou střelou , samopal bez problému. PS: ona tam spí tchýně ??
Doplňuji:
A sakra, kdopak rozhodl, že samopal vz. 58 není samopal ?

Coliffe

Samopal určitě ano.

Kelt

Záleží na střelci. Pokud se trefí víckrát do jednoho místa, tak prostřelí. Dávka ze samopalu určitě prostřelí, u pistole několik ran a brokovnice je málo průrazná.
A zcela v bezpečí určitě nejsi, Pokud přijde skupina odstřelovačů se zbraněmi, je to jen otázka času.

zistan

Zde hraje roli ráže a průbojnost střeliva ne druh zbraně.

Hamon

Co se bezpečnosti týká, spíš bych se bál, že tou zdí projede auto. Ale každý máme jiné starosti.

Emefej

Samopal a pistole rozhodně ne, brokovnice možná s jednotným střelivem, s brokovým nábojem určitě ne. Puška a kulomet ano.

Emefej

Zaráží mě tolik odpovědí pro samopal. Samopal je krátká zbraň na pistolové střelivo (Špagin, Thomson, UZI, Škorpion, MP40) a zeď určitě neprostřelí. Jenom honza19 hk a Lamalam v tom mají jasno a vědí, že SA58 nebo AK47 nejsou samopaly, jedná se o útošné pušky a zeď prostřelí.

Lamalam

Jádrohlod – kdybys někdy měl v ruce osmapadesátku (nebo AK47) a nějaký samopal, tak bys rozdíl poznal. To, že se ta zbraň obecně nazývá jako samopal, neznamená, že se skutečně o samopal jedná. Samopaly jsou většinou taková prskátka na pistolové střelivo, SA58 je zbraň podstatně výkonnější.

Jsem sice křehká žena, ale už jsem měla možnost střílet z pěkné řádky zbraní. Možná mám odtříleno víc, než řada záložáků. Střílela jsem i z pušky, které by se většina chlapů bála.

Emefej

Jaká to byla flinta?

Lamalam

SVD.