Beer4Real

Může stolní pc jít bez přestávky týden?

Nehrozí kromě vyššího účtu za elektriku nic když nechám bežet normální stolní pc třeba 2–3 dny bez přestávky? Myslím třeba jestli je chlazení procesoru atd. děláno tak aby vydrželo i dlouhé dny bez pauzy

Nejlepší odpověď
radce

Každý počítač je dimenzován na nepřetržitý provoz, některým naopak časté vypínání a zapínání nedělá dobře…

Další odpovědi
Jikra

Na hutích, v kalírně na velíně, v nepřetržitém provozu nám PC jel v jednom kuse a že tam bylo prostředí děsný – prach, teplo, výpary z oleje. Jen při technolog. odstávkách jednou za 3–4 měsíce si na týden odfrknul.

led

Pokiaľ nezakryjete vetracie otvory, nič (okrem zvýšeného odberu energie) nebráni trvalej prevádzke počítača. Veď server na podnikovej sieti je zapnutý trvalo a množstvo iných technologických zariadení (počítač) podobne.

Orange

No záleží, jestli se provádí stále nějaká aktivita nebo je spíš uspaný… Klasické pevné disky nejsou dimenzovány na nonstop provoz… Proto se do NASů kupují speciální..

Ella

jestli máte dobré chlazení nemělo by se nic stát… v práci máme počítač nepřetržitě zapnutý třeba i tři měsíce než se někdo rozhodne ho na jeden večer vypnout… a na pracovišti nad námi, kde je 24/7 nevypínají vůbec za celý rok… jedině když vypadne proud :D :D :D