Avatar uživatele
dudu

Může stav květiny na okně v bytě vypovídat o pohodě domácnosti?

Po technické stránce tomu tak být nemusí, jestliže se najde bytost, která se o kytky dobře stará za všech okolností. Avšak mají snad rostliny schopnost absorbovat rovněž celkovou atmosféru v rodině a tuto pak ve svém vývoji projevit? Údajně na Kubě, pokud pěstitelé tabáku chtějí mít vynikající výsledky, musejí si najít čas zajít na pole a rostlinky v dalším vývoji podpořit hlasitou pochvalou. Nebo je vše pouhý mýtus, co myslíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Miroslavst, BEAES, 2vk2, Terryle, hanulka11 před 4805 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Myslím,že mohou, já si s nimi povídám a když nekvetou tak jim domlouvám a oni se mi odvděčí a já je pochválím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Já si myslím, že nás květiny i sromy vnímají a mohou z nás něco absorbovat, zároveň my z nich energii.
Ale je to jako se vším, pokud se o ně dobře staráme a dáváme jim lásku, tak nám to vrací tím, že krásně kvetou a rostou, pokud péči nemají, tak chřadnou. Znám hodně lidí, co si s květinami povídají a chválí je.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Dudu,já tomu věřím,ale jak nasají atmosféru,tady asi moc ne,začaly mi totiž kvést vánoční kaktusy a vánočně naladěná nejsem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
2vk2

Myslím, že pokud se o ní dobře staráte (zalíváte…) je jí celkem jedno jestli je to u vás rodinná idylka nebo jestli po sobě např. házíte denně talíře. A co se týče tabáku na Kubě : nejspíš jen věří tomu. že když květinku hezky pochválí bude to mít dobrý vliv na její růst.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Jarni155 potvrzuji,že i naše dva vánoční kaktusy (Zygocactus truncatus),kvetou už několik let naprosto programově od ledna do konce února a vánoce jsou jim naprosto volný. A k otázce. Moje babička na otázku, proč musí být květiny na okně,odpovídala,že je to kvůli tomu,aby lidé kteří jdou kolem viděli jaká rodina tam bydlí,protože květina absorbuje dění kolem sebe a podle toho roste a kvete. A lidé,kteří jdou kolem, nás buď navštíví a nebo projdou rychle dál. Ano,květiny umí vypovídat. Zkuste se dívat a možná zjistíte,že na tom něco je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Já bych tomu věřila. Kytky jsou živý a co my víme, jakým způsobem a co vnímají…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Nesmíš taky věřit všemu, co se povídá. Lorencová tvdí, že kytky lžou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek