dudu

Může stav květiny na okně v bytě vypovídat o pohodě domácnosti?

Po technické stránce tomu tak být nemusí, jestliže se najde bytost, která se o kytky dobře stará za všech okolností. Avšak mají snad rostliny schopnost absorbovat rovněž celkovou atmosféru v rodině a tuto pak ve svém vývoji projevit? Údajně na Kubě, pokud pěstitelé tabáku chtějí mít vynikající výsledky, musejí si najít čas zajít na pole a rostlinky v dalším vývoji podpořit hlasitou pochvalou. Nebo je vše pouhý mýtus, co myslíte?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Myslím,že mohou, já si s nimi povídám a když nekvetou tak jim domlouvám a oni se mi odvděčí a já je pochválím.

Další odpovědi
BEAES

Já si myslím, že nás květiny i sromy vnímají a mohou z nás něco absorbovat, zároveň my z nich energii.
Ale je to jako se vším, pokud se o ně dobře staráme a dáváme jim lásku, tak nám to vrací tím, že krásně kvetou a rostou, pokud péči nemají, tak chřadnou. Znám hodně lidí, co si s květinami povídají a chválí je.

anonym

Dudu,já tomu věřím,ale jak nasají atmosféru,tady asi moc ne,začaly mi totiž kvést vánoční kaktusy a vánočně naladěná nejsem.

2vk2

Myslím, že pokud se o ní dobře staráte (zalíváte…) je jí celkem jedno jestli je to u vás rodinná idylka nebo jestli po sobě např. házíte denně talíře. A co se týče tabáku na Kubě : nejspíš jen věří tomu. že když květinku hezky pochválí bude to mít dobrý vliv na její růst.

tom004

Jarni155 potvrzuji,že i naše dva vánoční kaktusy (Zygocactus truncatus),kvetou už několik let naprosto programově od ledna do konce února a vánoce jsou jim naprosto volný. A k otázce. Moje babička na otázku, proč musí být květiny na okně,odpovídala,že je to kvůli tomu,aby lidé kteří jdou kolem viděli jaká rodina tam bydlí,protože květina absorbuje dění kolem sebe a podle toho roste a kvete. A lidé,kteří jdou kolem, nás buď navštíví a nebo projdou rychle dál. Ano,květiny umí vypovídat. Zkuste se dívat a možná zjistíte,že na tom něco je.

Terryle

Já bych tomu věřila. Kytky jsou živý a co my víme, jakým způsobem a co vnímají…

Děda Louda

Nesmíš taky věřit všemu, co se povídá. Lorencová tvdí, že kytky lžou.