může státní zaměstnanec na městském úřadě ještě i podnikat jako fyzická osoba?

Odpovědi
Jambalaya

Záleží na tom, čemu říkáte podnikání!

  1. nikdo vám například nemůže bránit, abyste vlastnil/a podíl v s.r.o.
  2. nikdo vám nemůže bránit, abyste byl/a spolupracující osobou manžela/ky či jiného rodinného příslušníka
  3. podnikání na ŽL sice zákon výslovně nezakazuje, avšak některé úřady tuto poslušnost vyžadují.

Ostatně, nemusíte jim to sdělovat, jediné, co od nich potřebujete je na konci roku „potvrzení o výši příjmů“. Na úřadech podniká kde kdo, akorát, že jsou raději všichni hluší a slepí 🙂, a taktně se o tom nemluví.

ReHu

Může, ale nemělo by to být něco, co je v rozporu s prací úředníka. Takže něco z jiného oboru.