Kulpix

Je to tak, že éter v motoru jej může poškodit, zdeformovat svíčky atd.?

Četl jsem, že éther(start sprej) může poškodit motor( zdeformují se svíčky, praskne hlava,rozpadnou se pístní kroužky aj.) je tomu tak?

Vyplatí se jeho koupě?

Vložená neotázka
Éter v motoru

Odpovědi
Kepler

Já bych byl s tím éterem opatrný. Vím, že se používal k usnadnění zimních startů u DIESELOVÝCH motorů. Třeba staré autobusy RTO na to měly v kabině speciální nádobku. Jednou jsme ale pomáhali roztlačit Š 120 se vstříknutým éterem a dopadlo to roztrženým výfukem a jednou mojí nohavicí. Asi tam byla nějaká závada. Jak to přežil motor nevím. Nicméně tyhlety výrobky se doporučují i pro benzínové motory.