bububabu

Může společné HDO bránit změny sazby na D57d?

Od 1. dubna 2016 ERU zrušila sazbu D45d, ale nám prý nejde zrušit a musíme jí dál užívat, (i když pro nás vyjde dráž nežli D57d), i nadále, protože máme v bytovce společné HDO, tvrdí ČEZ.
Je to tak v pořádku?

PS: Jak jako jiného distributora si mám vybrat: Vždyt jiný distributor jen dělá účetnictví, ale elektřinu, opravy, změny sazby dělá vše jen a jen ČEZ. Ten je v Česku hlavní a jediný dodavatel elektřiny!

ERU my sám potvrdil že sazba D45d je zrušená a nový zákazníci kteří podepisují novou smlouvu už nesmí mít takovou sazbu. OVŠEM každý je už od věků u ČEZU zapsaný a tak bude stále platit tato stará sazba, i když jste byli nebo jdete k jinému dodavateli a nebo se vracíte k ČEZU, i tak už nejde tuto sazbu zrušit protože jste ji už KDYSI DÁVNO podepsali. Tak mě to bylo řečeno!!!! Potom si vymysleli že sazba nejde zrušit protože máme společný HDO! a na to se ptám v této další otázce, nevím co je na tom tak těžkého k pochopení…

Odpovědi
Mc Merkurion

…oni jsou ti, kdo určují, za kolik a budou účtovat, mimochodem, vy splňujete podmínky této sazby? to máte na bytovce tepelné čerpadlo? (již jsi se jednou ptala na něco podobnýho: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-cez-nutit-podepsat-takovou-smlouvu)

…ERU nic nezrušila: „Zavedením nové distribuční sazby zároveň OMEZUJE přiznání stávajících distribučních sazeb D35d, D45d, D56d.“ http://www.eli­mon.cz/novinky/de­tail/76

…vy jste ti co platěj, tak si vyberte jinýho distributora…

…a už poněkolikáté ti píšu, že jsme v tržním kapitalismu, což znamená, že si v jádru může dělat každý co chce, copak si myslíš, že někdo hne s molochem, jako je ČEZ?
…jinak ČEZ není jediný dodavatel elektřiny, chce to více zjišťovat: http://www.ce­nyenergie.cz/ka­talog-dodavatelu/

Mc Merkurion

..jo, a ještě k té D57d: Tato sazba může být přiznána od 1. dubna 2016. Přiznáním sazby se rozumí
uzavření první smlouvy o zajištění služby distribuční soustavyů nebo smlouvy
o sdružených službách dodávky elektřiny s touto sazbou. >>> „…uzavřením první smlouvy…“ > takže máte peška…