Avatar uživatele
Registrovaný

Může soudce rozhodnout o podmínečném propuštění bez spisu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda může soudce rozhodnout o podmínečném propuštění bez spisu? Může rozhodnout na základě potvrzené kopie rozsudku?Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Otázce moc nerozumím, resp. nerozumím co je myšleno "bez spisu"...

Trestní zákon v ustanovení § 88 (viz zdroj) popisuje možnosti podmínečného propuštění..., tak se na to mrkněte.

Podle mého názoru, aby soud mohl odpovědně posoudit žádost o podmíněné propuštění, tak se neobejde bez veškeré dokumentace, vztahující se k danému ´případu´...

Ale soud může teoreticky rozhodnout i bez těchto ´papírů´, nikdo ho k tomu nemůže nutit :-)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni-zako nik/cast1h5d2.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.