Může soudce rozhodnout o podmínečném propuštění bez spisu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda může soudce rozhodnout o podmínečném propuštění bez spisu? Může rozhodnout na základě potvrzené kopie rozsudku?Děkuji

Odpovědi
standa

Otázce moc nerozumím, resp. nerozumím co je myšleno „bez spisu“…

Trestní zákon v ustanovení § 88 (viz zdroj) popisuje možnosti podmínečného propuštění…, tak se na to mrkněte.

Podle mého názoru, aby soud mohl odpovědně posoudit žádost o podmíněné propuštění, tak se neobejde bez veškeré dokumentace, vztahující se k danému ´případu´…

Ale soud může teoreticky rozhodnout i bez těchto ´papírů´, nikdo ho k tomu nemůže nutit 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h5d2­.aspx