Pendolino

může soc. pracovnice príjit k nam i když s tim nesouhlasim.žiji s přitelem a jeho dcerou ve vlastni peči a byt je můj

Doplňuji:
Žadne sosialni davky od social.odboru nepobirame

Nejlepší odpověď
kropitko

Ne, nemůže pouze pokud ji nepozvete dál. Ale pokud ji nepozvete dál a neumožníte jí, aby se podívala jak dítě žije, tak musíte počítat s tím, že se to pravděpodobně bude řešit. Ona musí podat zprávu o šetření u vás doma k soudu, pak záleží, jak se k tomu postaví soud, že tu zprávu nemá. Můžete tím přítele a jeho dceru vystavit problémům,,,

Další odpovědi
Miroslavst

Ono je to trošku jinak. Dle zákona na to právo nemá, jelikož by k tomu potřebovala příkaz k domovní prohlídce. Na druhou stranu by vám nedala žádné sociální dávky. v případě, že se jedná o dohled nad rodiči a dětmi, tak by vám mohla dítě odebrat a to téměř okamžitě.
Takže buď pustíte a podřídíte se nebo bohužel smůla. Ona si vždy nějaký důvod najde.

tom004

§52
§52 (1) Zaměstnanci orgánu sociálně-právní ochrany a zaměstnanci obce s rozšířenou působností zařazení do obecního úřadu jsou oprávněni v souvislosti s plněním úkolů podle tohoto zákona navštěvovat dítě a rodinu, ve které žije, v obydlí a zjišťovat v místě bydliště dítěte, ve škole a ve školském zařízení, ve zdravotnickém zařízení, v zaměstnání nebo v jiném prostředí, kde se dítě zdržuje, jak rodiče nebo jiné osoby odpovědné za výchovu dítěte o dítě pečují, v jakých sociálních podmínkách dítě žije a jaké má dítě chování.
V odkazu je to podrobně.

Zdroj: http://zakony-online.cz/?s149&q1­49=all

stana73

Jestliže pobíráte nějaké sociální dávky,tak samozřejmě chodit bude.
Doplňuji:
Tak musíte vědět,z jakého důvodu k vám chodí,nebo co k tomu dalo podnět?

mosoj

No jenom na kávu tam nechodí. Přesto bych jí tu kávu nabídl.

stana73

Já když jsem byla s malou sama a brala dávky,tak chodili,jestli nemám náhodou doma něco nadstandartního a jestli se o děcko dobře starám.Nemá cenu rozebírat,jestli na to maji oprávnění,nebo jestli choděj do všech rodin (menšiny).

kropitko

Stáňo, tady se jedná o pracovnici OSPOD, dohled nad dítětem, tady nejde o dávky,,,

stana73

No jo,já když jsem to psala,tak jsem to nevěděla.Teď je to úplně o něčem jiném.

kropitko

Je to nepříjemné,ale je lepší se s nimi domluvit a vyhovět jim. Samozřejmě pokud by se jednalo o pobírání dávek v hmotné nouzi, tak by to bylo jak píšete vy. To si musí každý uvědomit, než jde o dávky žádat,,,

stana73

Já jsem jenom nepochopila tu otázku,až teď je zřejmé,o co opravdu jde.Ten důvod šetření.