dudu

Může slovenský premiér pan Fico splnit svoje sliby?

Hned úvodem odpovídám, že nikoliv a to ani náhodou. Nejen slovenští politici, ale i řada jejich ekonomů totiž pominula /možná jako určité východisko z nouze/, že zde alokované automobilky jsou montovnami bez významné přidané hodnoty a jejich kapacity předimenzovány nejméně o 25%. Hrozí riziko, že zahraniční investoři mohou vbrzku vyhledat teritoria s nižšími náklady, především na pracovní sily. Dále pak se dobrovolně vydali cestou, kdy s dobrými úmysli zaměnili vetché jistoty socialistického plánovitého hospodářství za vysněný koráb kapitalistických jistot. Ten dnes ovšem nabývá podoby Titaniku. Jejich největší chybou je, že se vstupem do měnové unie zbavili možnosti nejen aplikovat monetární politiku, ale navíc se zavázali podílet se na dluzích cizích ekonomik, které si mezitím nastolili něco jako komunistický kapitalismus.
Podobné světlé zítřky bez špekty zdravého rozumu a jakkékoli soudnosti však slibují rovněž nám komunisté a socani! Možná už marně, ale přecem znovu volám – probůh lidé konečně už prozřete. Současný kapitalismus právě překračuje svoje možnosti a nyní už prostě a jednoduše není kde brát. Obyčejný lid sice čekají léta hubená, naši politici určitě nezmoudří, ale snad budou bystřejší, než ti sousední. Tvrdím, že budeme i nadále přežívat důstojně a všem, kteří se přičiní vůbec nečeká cesta, kdy by museli tzv. kráčet o žebrácké holi.
Doplňuji:
ad Drap: již neptám vůbec na nic., jen mě zajímá, když už se hodlá i Zeman a Dienstbier spolčit s komunisty, kolik zdejších účastníků si ještě zachovalo paměť a zdravý rozum!

Nejlepší odpověď
Bedy

Možná, že jste se měl zeptat na slovenské verzi Odpovede.sk.
Fico taknějak pokálel, co mohl, už jen vstup Slovenska do eurozóny byla fatální chyba. Fico mi občas přijde spíš jako takový lidový vypravěč…

Další odpovědi
led

Na vašu otázku v nadpise:
Každý premier ľavicový, či pravicový, môže krásnymi rečami sľubovať čokoľvek. Môže navrhnúť, môže sa snažiť dosiahnúť splnenie svojho sľubu, ale nad ním je ešte vyššia moc:
parlament – zvolení zástupcovia ľudu, ktorý odsúhlasuje predložený (teraz si pozorne všimnite nasledujúce dve slová) vládny návrh.-nie vládny príkaz, vládny zákon, či premiérov sľub-. Tento návrh môže odsúhlasiť, poslať na prepracovanie (čítania) alebo úplne zamietnúť – neodsúhlasiť.
V doplnku sú naozaj zaujímave 2 otázky
1 -když už se hodlá i Zeman a Dienstbier spolčit s komunisty
2 -kolik zdejších účastníků si ještě zachovalo paměť a zdravý rozum
1. myslím, že to sa pomerne skoro dozvieme
2. ďakujem za opýtanie, hlásim sa k tej zdravej väčšine
MUDr.Chocholoušek mi potvrdil, že si ešte pamätám, dokonca i to čo by som mala zabudnúť a rozum nevykazuje žiadny viditeľný kaz

Drap

A na co máme odpovídat ? Odpovědi znáš.

dudu

Milý Drape a není snad otázka přímo v nadpise??