jjj123456789

Může slovenský Maďar u nás maturovat z maďarštiny jako cizího jazyka?

Nejlepší odpověď
cara-l

Pokud škola, na které Maďar studuje má v nabídce učiva mezi cizími jazyky i maďarštinu (převážně je to spíše angličtina, francouzština, ruština či španělština) tak ano může. Pokud je ale tento cizinec na škole, kde se jeho jazyk nevyučuje, tak ne. Nemůže.

Další odpovědi
Stingo

Když to na té škole vyučovali, tak klidně maturovat může. Bude mít jenom tu výhodu, že si tam odříká text ve své rodné řeči a dostane nejspíš jedničku.

atoris

Na školách s vyučovacím jazykom maďarským maturujú tak ako Slováci zo slovenčiny. Dostávajú zvlášť otázky po maďarsky, tak isto ako Ukrajinci z ukrajinčiny. Politické a kultúrne organizácie bojujú za to, aby sa výučby v maďarčine vyučovala ako cudzí jazyk. Zrejme ide o zníženie nárokov na maturitu z týchto jazykov.

nickole

Já jsem podle rodného lístu němec, umím plynule německy a nikdy mi na stredni nerekli, ze bych nemohla mit nemcinu :)
Jen mi to svedomi a cilevedomost nedovolilo. Chtela jsem umet neco vic :)
Pokud si neotevre pusu, coz je dost tezke tak se po tom nikdo pidit nebude :) Ale nejsem si jista, asi takovy zakon neexistuje ne, ze by nemohl studovat…?
Demokracie je demokracie a co neni zakazano ,to je dovoleno ;)