Může slovák vyměnit propadlý OP v Praze,nebo jen v Sr?

Nejlepší odpověď
Toruk

Snad jenom na slovenské ambasádě. Doporučuji tam zavolat.

Další odpovědi
standa

Obávám se, že ambasáda v tomto případě nepomůže. Agendy občanských průkazů vyřizují (stejně jako v ČR) pouze obecní úřady.

Doporučuji, abyste si zavolal na obecní úřad v místě vašeho trvalého bydliště a zde se přeptal na přesný postup, který by měl být totožný jako v ČR:

  1. podat žádost (vámi podepsanou) za vás může kdokoli…, ale jen na slovenském obecním úřadě (a mělo by být jedno ve kterém městě to bude)
  2. vyzvednout OP si však budete moci pouze OSOBNĚ, a to na úřadě, na kterém byla podána žádost.