Může si voják bajonetem upevněným na zbrani ukrojit krajíc chleba pokud si jej očistí? Lze i sundat nebo ne?

Obr.: https://pixaba­y.com/cs/arm%C3%A1da-bajonet-%C4%8Derven%C3%A1-rud%C3%A1-arm%C3%A1da-1296330/

Dal by se i opéct špekáčet když by se nabodnul třeba na bajonet AK-47?

Nejlepší odpověď
Arne1

Bodáky jsou sundávací (alespoň ty co znám z naší armády když jsem byl kdysi na vojně). Po sundání je to obyčejný nůž.

Další odpovědi
led

Typ bodáku ktorý má zobrazený vojak Červenej armády, je kvalifikovaný ako nasadzovací bodný nástavec na pušku.
Bodáky vo svojej histórii prešli viacerými typmi konštrukcií od trojuholníkového prierezu (bodný) po nožový tvar (bodno-sečný) od pevne nasadených (v začiatkoch používania) po snímacie. Dokonca niektoré bodáky boli konštruované pre použitie na krátkych strelných zbraniach.
Informácie nájdete prakticky na každej stránke, ktorá sa venuje ručným palným zbraniam.

Klaproth

Krájet těžko. Pokud si dobře pamatuji, tak na vojně jsme měli bodáky bez ostří.

jepik

Ne. Je určen k bodání a ne ke krájení. Nemá ostří.