bolak

Může si vězeň zažádat o podporu nebo sociální dávky, když je vlastně nezaměstnaný?

Odpovědi
led

Nie, počas výkonu trestu nie je kvalifikovaný ako nezamestnaný ale odsúdený.
Na potrebné náklady, tj.na bezpečné ubytovanie, stravu, lekára, istú spoločenskú zábavu (aj keď čiastočne obmedzenú) dokonca aj na ochranu pred kriminálnikmi si prispieva zrážkami za zárobku za prácu (pokiaľ pracuje) a zvyšok mu prispieva štát. Na rozdiel od „nezamrežovaných“ zamestnancov mu nehrozí vyhodenie z práce.

redy

žádat může voco chce ale asi ne, si myslím :D

FOX.IK

No to doufam,ze ne!

tatanka

Mám takový dojem a doufám si tvrdit, že za uvězněné /netýká se vazby/ platí stát, potažmo daňoví poplatníci.

anonym

Může.

Anizbor

Myslím,že je to jasné,když je za něco nějdo potrestaný a uvězněný,tak si může jedině sám pomoci slušným chováním,práci a pod.Proč by měl ještě doplácet stát za neřesti způsobené odsouzeným,vy­placením sociálních dávek?

Andre5000

Ani bych se nedivil, kdyby to někdo požadoval, u nás je možné všechno. Připomíná mi to jeden vtip – soudce se chystá vynést rozsudek nad vrahem rodičů a obhájce soudci sdělí – bylo by dobré vzít v úvahu, že obžalovaný je vlastně sirotek.