Lurius

Může si národ změnit hymnu, pokud ano, tak kdo o tom rozhoduje?

Nejlepší odpověď
annas

Mohl by. Vedly se diskuse, ale vznikla jen nová nahrávka. původní hymny. Hymna má svou tradici, historii, ale někteří tvrdí, že je málo bojovná. Dokonce se uvažovalo o skladbě Modlitba pro Martu jako nové hymně.

Hymna je symbolem, je součástí Ústavy ČR. Takže schválení záleží na Poslanecké sněmovně.

Projděte si odkaz Česká státní hymna

http://www.vla­da.cz/cz/urad-vlady/udalosti/ces­ka-statni-hymna-52312/tmplid-560/,

Další odpovědi
Dochy

Ano.
Předpokládám že rozhoduje vláda (např. u nás)
V UK o tom rozhoduje například pohlaví panovníka (ehm… není myšleno nijak pejorativně)

krpik

Pamatuji, jak před léty chtěli rómšti spoluobčané změnit českou vlajku aby v ní byl romský znak. Jejich vlajka byla i na nějaké výstavě a diskutovali o ni i s odporníky.Úajně aby bylo se vědělo, že tady žijí romové a že jsme si rovni. Jak to dopadlo asi vidíme dnes. A s tou hymnou to bude podobně. Změnit ji bude težke a občané ji asi nemohou změnit