MonkeyKing

Může si kdokoliv udělat single či celé album?

Je to možné a udělá s kýmkoliv hudební studio smlouvu? A kolik stojí udělat si album?
Doplňuji:
Nevím co myslíte vy!

Nejlepší odpověď
patmull

Ano, samozřejmě, že to může kdokoliv, ale kdokoliv jako myšleno kdokoliv :) pouze v tom případě, že má peníze a je ochotný je obětovat na pronajmutí hudebního studia. Samozřejmě pokud by jsi měl dobrý a kvalitní materiál, nebo v dnešní době spíš by se dalo říct materiál, který by zaujal lidi a byl by jakž takž kvalitní :) vrátily by se ti peníze zpět – buď jen část z výdajů, nebo nejlépe bys na tom ještě vydělal, ale to je asi jasné.

Náklady na nahrání PROFESIONÁLNÍHO alba?
Pokud najdeš hudebního producenta, který si bude myslet, že tvá hudba je dobrá, tak třeba i nic.
Teď pokud pokud budeš chtít to sám zaplatit:
Odpovím ti příběhem jedné americké skupiny, který 'kope'' řekněme 3. ligu.
Můj kamarád z USA zná jednoho docela úspěšného New Yorského hudebníka Garena Guyekiana (uměleckým jménem Granian). On sólo se pohybuje v hudeb., průmyslu asi 12 let. V roce 2006 založil skupinu Kill The Alarm (je to takový příjemný pop rock s trochou punku, alternativy a post-grunge) a myslím o rok později vydali album Fire Away, produkoval jej Jon Kaplan – známý producent, který produkoval třeba alba od takových borců jako Kenya West nebo Jason Mraz apod.
Alb prodali asi 26 tisíc, což je i na americké poměry slušné, písničky z toho alba byly i v některých hrách. Před rokem se ale stalo to, že prostě nenašli na další album producenta a tak se jej rozhodli produkovat sami, za tu dobu už naštěstí má/mají po objíždění nejrůznějších klubů, vysokoškolských plesů, kaváren a barů, kde dělá akustické vystoupení fanoušky, takže pomocí jakési sbírky se fanoušci v podstatě na album složili. Pronájem profesionálního hudebního studia na 2 týdny stálo v přepočtu na koruny asi 200 000.

Chci tím říct, že je hudebního producenta, v ideálním případě nahrávací společnost, která ti producenta i studio zaplatí/pronajme zadarmo, je velice těžké sehnat. Prostě pokud to nebude mít šťávu, tak do toho producent nepůjde, protože ví, že by na tom nevydělal. Druhá možnost je, že pokud na to máš, tak si producenta zaplatíš sám, tím pádem i celé studio.

Pokud to budeš chtít vyslat do světa, tak to ještě musíš uzavřít smlouvu s hudebním vydavatelstvím, ale to je už zase jiná kapitola.

Další odpovědi
www

Budeš kupovat a kupovat, pak si z toho udeláš album. Podle nakoupeného množství toho či onoho ti vznikne celková cena.
Nebo se ptáš na něco jiného?