SpiderRoy

Může si hráč upravit balon když už bylo odpískáno?

Zdravím,zajímá mě,jestli si hráč může upravit balon třeba při penaltě nebo při přímém kopu,když sudí už zapískal aby rozehrál.Že hráč příbíhá k míči a rozhodčí zapíská a on si ho ještě upraví rukou.Považuje se to jako ruka? nebo si to bez problému může nastavit?

Odpovědi
anonym

Rozhodčí dává píšťalkou pouze pokyn k zahájení hry. Hra je zahájena v okamžiku, kdy se balon pohne. Jsou tu jemné nuance, více v pravidlech.