FikeCZ

Muže si homosexualni par adoptovat Ditě??

Nejlepší odpověď
iceT

zpráva z loňského roku
http://www.li­dovky.cz/prvni-homosexualni-par-adoptoval-dite-z-ustavu-f5q-/ln_domov.asp?c=A110610_­165824_ln_domov_a­pe

anonym

ad iceT, díky za jasný a vyčerpávající odkaz. Kvůli právě těmto radám pro život byly Odpovědi zakládány s premisou rad pro všechny a v praktickém životě.
Tady netřeba žádné rozvláčné filozofické úvahy, zda ano a proč atd.
Namísto věčných nejasností jak vlastně odpovídat, by úplně stačil tento tvůj jediný názorný příklad.

iceT

A tím chtěl básník říci co?Že můj odkaz stojí za h…?Je-li jiný názor na otázku-nevšimla jsem si,že by kdo další odpověděl.V odkaze stojí,že to možné je,i když s tím asi dost lidí nesouhlasí,ale asi dost záleží na tom,kdo to těm lidem povolí nebo ne.Vždycky je to o lidech a v lidech.

anonym

Ále, zase ty ženské emoce? Naopak tě chválím a píši, že takhle mají vypadat správně odpovědi, to podstatné se tam každý dočte. Místo nedorozumění jsem ti přidal i nominaci, proč bych tě asi bodoval, pokud bych nesouhlasil.
Jiná odpověď není, protože není co dodat.
Z platné legislativy přece vyplývá, že registrovaná pár nemůže, ale jeden z nich na sebe ano – a to je podstatné, zvlášť když se jedná o tělesně postižené dítě, jinak neumístitelné. Vždy je lepší jiná volba než ústav.