bolak

Může si člověk koupit přednost zprava?

Ptám se proto, že jsem nedávno projížděl jednou vesnicí, kde byla kupa domů (sídla firem) a před jedním z nich byla cedule POZOR, ZDE PLATÍ PŘEDNOST ZPRAVA! a něco podobného jsem kdysi dávno viděl zase jinde, v jiným úseku za městem, kde jsem 15 let jezdil na kole po takový šíleně široký HLAVNÍ silnici, hádám tak 10 až 12 metrů, na kterou kolmo navazovaly úzký (tak 4× užší) asfaltový cesty, a pak tam jednou okolo léta začala stavět taková jedna velká miliardová firma, a když jsem tudy pak jel po prázdninách, tak už tam najednou byla cedule že jedu po vedlejší, a silnice navazující na jednu z cest právě týdle velký firmy byla najednou hlavní. Na tomhle úseku se pak dalších několik let stávaly dopravní nehody, protože lidi co tam jezdili celej život po hlavní silnici si nový značky nevšimli, a i logicky by je to asi ani nenapadlo, že když jedou na velký 12m široký čtyřpruhý silnici, kde je povolená devadesátka, a ze zatáčky na ní napojuje výjezd z továrny, tak že by ten výjezd mohl být hlavní cesta.

Nejlepší odpověď
setapouch

Pokud máš dost peněz a nevadí ti o trochu se s někým podělit, jde všechno.
Přednost zprava platí tam, kde není přednost upravena značením. Takže stačí požádat odbor dopravy o odebrání značení.

Další odpovědi
Pepa25

Nevím, proč to formuluješ jako „koupit“ … Pokud někde jela 2 kola za den a po vybudování firmy tam najednou jezdí x aut nebo dodávek za hodinu, tak je pochopitelné, že se změní přednost podle zvýšené frekvence …