Avatar uživatele
bolak

Může si člověk chytat ryby na svým vlastním rybníku, když nemá rybářskej lístek? Nebo když to má povolený od majitele?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3261 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

Ano. Sice vás rybářský lístek opravňuje k chytání ryb a zároveň dokazuje i vaši „rybářskou proškolenost“, při chytání v soukromých vodách (nejčastěji rybníky) ho dnes prakticky nepotřebujete. Vlastníkovi zaplatíte příslušný poplatek, od něj dostanete strvrzenku- povolenku a můžete si chytat podle dohody jak chcete… běžná dnešní praxe…

Doplňuji:

  • jen doplním- je nutné si ohlídat, že povolenka rybářský lístek skutečně nahrazuje. V určitých případech je potřeba stále mít s povolenkou u sebe i RL…

Upravil/a: ratava

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kamila44444

Já myslím, že ano. Kdyžtak stačí mít u sebe papíry, že rybník patří vám :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

1.Proč by nemohl,pokud je to jeho majetek,vím to z vlastní zkušenoti,když jsem byl vlastníkem.
2.Když mu to majitel povolí,tak je to asi úplně jedno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Jugar: No, já vím že spolužáci ještě na základní škole dělali nějaké zkoušky, a u každé ryby museli vědět míry od kterých se může ryba chytat, a snad i nějaké období v roce, kdy se smí a kdy zase nesmí nebo jak to tenkrát probíhalo, a tohle když neuměli, tak chytat nesměli.

před 3261 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek