bolak

Může si člověk chytat ryby na svým vlastním rybníku, když nemá rybářskej lístek? Nebo když to má povolený od majitele?

Nejlepší odpověď
ratava

Ano. Sice vás rybářský lístek opravňuje k chytání ryb a zároveň dokazuje i vaši „rybářskou proškolenost“, při chytání v soukromých vodách (nejčastěji rybníky) ho dnes prakticky nepotřebujete. Vlastníkovi zaplatíte příslušný poplatek, od něj dostanete strvrzenku- povolenku a můžete si chytat podle dohody jak chcete… běžná dnešní praxe…

Doplňuji:

  • jen doplním- je nutné si ohlídat, že povolenka rybářský lístek skutečně nahrazuje. V určitých případech je potřeba stále mít s povolenkou u sebe i RL…

Další odpovědi
kamila44444

Já myslím, že ano. Kdyžtak stačí mít u sebe papíry, že rybník patří vám :)

anonym

1.Proč by nemohl,pokud je to jeho majetek,vím to z vlastní zkušenoti,když jsem byl vlastníkem.
2.Když mu to majitel povolí,tak je to asi úplně jedno.

bolak

Jugar: No, já vím že spolužáci ještě na základní škole dělali nějaké zkoušky, a u každé ryby museli vědět míry od kterých se může ryba chytat, a snad i nějaké období v roce, kdy se smí a kdy zase nesmí nebo jak to tenkrát probíhalo, a tohle když neuměli, tak chytat nesměli.