terry

Může si běžný občan, ne firma, zřídit datovou schránku? A jak ti, co mu chtějí psát, vědí adresu? Jak to Kohut57 myslí?

A annas a briketka 10 také.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/soused-mi-poslal-doporuceny-dopis-co-se-stane-kdyz-si-hi-ho-nevyzvednu
Doplňuji:
Ale soused přece není úřad.
Neumím si představit, že soused, aby poslal doporučený dopis, bude zjišťovat v databázi, zda soused má datovou schránku.

Nejlepší odpověď
Reuef

ano muzete si zridit datovou schranku slouzi ke komunikaci s urady…urednik kdyz odesila nejaky dokument tak si vzdy musi nejdriv zjistit jestli dany clovek ma datovou schranku a teprve kdyz ji nema tak odesila dopis

Další odpovědi
anonym

Ve zdroji jeden z mnoha odkazů:
Pro dosud tápající tedy znovu stručné shrnutí:
Zákon ukládá všem právním osobám mít datovou schránku,
ostatní (tedy i privátní občané) ji mohou mít dobrovolně.
Součástí zřízení schránky je i automatické zařazení do databáze.
(Drap si plete soukromý mail s veřejně dostupnými datovými schránkami, čili už zase odpovídá chybně a na základě vágní a nekvalifikované intuice).
viz – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozna-ziskat-penize-zpet

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-jsou-datove-schranky

briketka10

http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/czech-point/datove-schranky/datove-schranky-id28395/

terry zde je odkaz na zřízení datové schránky snad ti to takto stačí ahoj :DD
Doplňuji:
nevím proč 2× stejná otázka na stejné téma v jednom dni nechápu ??!!

Michal Kole

Ano wwww.datoveschran­ky.info

Buď svoje ID zveřejní na netu nebo si to lze v systému datových schránek dohledat.

Existuje už i veřejný seznam datových schránek.

http://www.sez­namovm.cz/ovm/wel­come.do

To „nečitelné“ ID vzniklo kvůli „blbosti“ poslanců, protože původně bylo ID neveřejné – nechápu proč tak proto je to nesmyslná změť znaků a čísel.

Drap

Pokud chceš, aby ti do datové schránky někdo psal, musíš mu dát kontakt.

Kohut57

Když mám zřízenou datovou schránku , musí mi právnická osoba psát do ní, pokud chce operovat doručením. Pokud mi soused bude psát doporučený dopis o který nestojím, tak ho ťěžko doručí, když operuji zřízením datové schránky. Chceli něco doručit s jistotou , tak třeba přes právní kancelář. Pokud jde o spor, jje to lepší .

terry

No právě, o to mi jde. Ten soused přece nechce, nepotřebuje, aby mu tam druhý soused psal.
Tak proč Kohut57 navrhuje založení dat.schránky?

A protože annas a briketka10 daly bod, tak předpokládám, že vědí, tak se ptám.

A

briketka10

já si můžu kdykoliv zřídit schránku jak budu chtít taky jsem ti poslala odkaz jestli ti to stačí ..

annas

Byla jsem nepozorná. Věděla jsem, že to, co uvedl Kohut57 se týká písemností, jejichž odesílatelem jsou orgány veřejné moci a které byly doručeny pouze v listinné podobě osobě užívající datovou schránku.

Pokud to neplatí u soukromé osoby, pak jsem dala bod špatně. Proto by měl Kohut57 svou odpověď smazat (zřejmě nemůže) nebo nahlási jako chybnou.

Nedávno jsem okopírovala odpověď z Wikipedie, která byla podle jiných zdrojů chybná. Dostala jsem body, byla napadena (terry, Vy se ptáte slušně), proč moji odpověď nikdo nesmazal, i když Wikipedie odpověděla chybně. Tak jsem ji smazala sama.
Jenže …