Editaaa

Může si autor pomocí pseudonymu změnit i pohlaví?

Může si autor pomocí pseudonymu změnit i pohlaví? např. může muž publikovat pod ženským jménem?

Nejlepší odpověď
annas

Autoři užívají v literatuře pseudonymy (falešné jméno) z různých důvodů: jejich jméno nezní líbivě. Jindy chtějí zůstat v anonymitě. Nezáleží na tom, zda používá muž ženské jméno nebo naopak. Jeden příklad:
Jenny Nowak
Tento pseudonym patří čtyřiapadesátileté profesionální spisovatelce Janě Moravcové. Je autorkou knih Nemrtví, Dračí krev, Smích šakalího boha, Pláč prokletého krále, Trůn pro mrtvého a Jiná rasa.
Doplňuji:
Uvedu ještě několik pseudonymů: O. Březina (původně V.Jebavý), V. Řezáč (V. Voňavka) – vlastní příjmení nezajímavá. P. Bezruč (původně V. Vašek) – kvůli anonymitě jako začínající autor. Mužů, kteří píší pod ženským jménem, je určitě méně. Aspoň jeden příklad. Prezesmycki Zenon ( polský básník) publikoval jako Miriam.

Další odpovědi
Nuk nuk

Samozřejmě, že ano. Obvykle tomu sice bývalo a bývá spíše naopak, tedy že si autorka – žena dá mužský pseudonim (Felix Háj= Marie Černá, Toyen = Marie Čermínová a dalš), ale lye to i naopak.
Pro pseudonim neexistují asi žádná pravidla.