jirka21kufr

Může se zvratné zájmeno postavit před podmět ve vedl. větě (německý jazyk)?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se zvratné zájmeno může přesunout před podmět ve vedlejší větě (po spojce „weil“). Chtěl bych říct:„A protože se mně Váš inzerát líbí…“ -Und weil mir Ihre Anzeige gefällt-…

  • Und weil Ihre Anzeige mir gefällt- Může se tedy zvratné zájmeno posunout před podmět? Všude na internetu se píše, že se zvratné zájmeno dává až po podmětu, ale viděl jsem i případy, ve kterých se zvratné zájmeno dalo hned za spojku.

Odpovědi
ivzez

Jirko,

vážně očekáváte, že Vám tu někdo bude vysvětlovat
němčinu, když nejste ochoten se nad případnými odpověďmi
zamyslet a reagovat na ně?

Doporučuji učebnici němčiny a konzultaci s vyučující/m.